اطلاعیه ها

مناسبت روز

  • مناسبت روز

چندرسانه ای

نوع رسانه
12
جزئیات
0 0
708 بازدید
نوع رسانه
11
جزئیات
0 0
740 بازدید
نوع رسانه
10
جزئیات
0 0
712 بازدید

آموزش تری دی مکس

جزئیات
توسط مدیر سایت 2 سال قبل
در فیلم ها
0 0
997 بازدید

حاجیلری1مدیر کل راهبری و پژوهش معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی در گردهمائی مدیران جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان که 24 آذر ماه به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد تصریح کرد: در واحد صنعتي اصفهان به منابع انساني خیلی اهميت داده می شود و در گزارش ها و پیگیری های رئیس واحد منابع انساني و كمك به همكاران در اولويت است و ارزش اين كار را خوب متوجه هستند و اين از دارائي‏ هاي مهم واحد صنعتي اصفهان بوده و خوشبختانه مديريت واحد اين موضوع را مورد توجه قرار داده است.

دکتر حاجیلری افزود : کار پژوهش کار خرد ورزانه و فداکارنه است و باید ببینیم دیگران را چگونه می توانیم با خرد ورزی و عقلانیت و به کارگیری از ابزارهاي علمي كمك بکنیم. خدمت خردمندانه معمولاً خدمت سخت‏ تر است و از جايگاه برتري هم برخوردار است به همین دلیل در روايت ديني نيز جايگاه عالم و دانشمند را بسیار برجسته و برتر دیده شده و همیشه جامعه‏ اي توسعه یافته است که عالم و دانشمندش بر صدر بنشيند و اگر اين اتفاق افتاد جامعه به سمت یک توسعه عمیق و ماندگار حرکت خواهد کرد ولی اگر خردمندان و عالمان در جایگاه خودشان نباشند آن جامعه نمی تواند پیشرفت عمیقی داشته باشد. بنابراین هفته پژوهش فرصتی است که بتوانیم خرد ورزان و عالمان خودمان را در صدر بنشانیم.

وی افزود: مجموعه واحد صنعتی اصفهان خیلی عالمانه و خردمندانه در حال دنبال کردن برنامه ها هستند و این سابقه گذشته خیلی عمیقی هم داشته به ویژه، در دفاع دانش بنیان دوران دفاع مقدس، جزء واحدهای پیشتاز بوده و طرح های ارزشمندی را در آن دوران انجام داده و البته فراز و نشیب هایی هم داشته که طبیعی است و بالاخره حیات هر سیستمی فراز و فرودهایی دارد، ولی این حرکت ها با مدیریت خردمندانه به ویژه در دوره جدید در حال توسعه بوده است.

دکتر حاجیلری با بیان این مطلب که مهم‏ترين سرمايه و دارائي جهاددانشگاهي منابع انساني است و سرمايه‏ ي سخت‏ افزاري‏مان خيلي ضعيف است، خاطر نشان کرد: اما به نظر مي‏ رسد امکانات سخت‏ افزاري در اولويت چندم و منابع انساني در اولويت اول است.

وی افزود: در واحد صنعتي اصفهان به منابع انساني خیلی اهميت داده می شود و در گزارش ها و پیگیری های رئیس واحد منابع انساني و كمك به همكاران در اولويت است و ارزش اين كار را خوب متوجه هستند و اين از دارائي‏ هاي مهم واحد صنعتي اصفهان بوده و خوشبختانه مديريت واحد اين موضوع را مورد توجه قرار داده است.

وی تصریح کرد : عقبه كار واحد صنعتي اصفهان اين امكان را فراهم مي‏كند كه واحد به سمت اجرای پروژه های کلان حركت كند.

مدیر کل راهبری و پژوهش معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی افزود: تحريم ضربات زیادی می زند ولي همیشه اینگونه بوده که تنگناهای اين چنينی برای جهاددانشگاهی فرصت بوجود می آورد و هر گاه تحریم می شویم نگاه مدیریت عالی کشور به درون بیشتر می شود و در این شرایط وضعیت کار براي جهاددانشگاهي بیشتر و رجوع بیشتر می شود و این اتفاق الان در حل رخ دادن است.

دکتر حاجیلری یادآور شد : در ديدارهاي هفتگی كه مقام معظم رهبري با دستگاهی که بخصوص در حوزه دانشی فعالیت دارند، 40 نفر از محققين جوانی آن دستگاه که زیر 40 سال سن داشته و کار علمی و محققانه انجام داده اند، انتخاب و محضر ایشان گزارشی ارائه می دهند. در دیدار و ارائه گزارش 3 ساعته 15نفر از محققين جهاددانشگاهي به همراه رئیس جهاددانشگاهی به ایشان،گزارش آنقدر عالي بود كه ايشان دستور مي‏ دهند كه كارهاي جهاددانشگاهي در دستگاه‏ ها و سیستم ها خوب پیگیری شود و این موضوع فرصت كاري بسيار عالي به وجود آورده است و اين فرصت در واحد صنعتي اصفهان براي كارهاي عظيم نيز وجود دارد و باید این موضوع به صورت جدی پیگیری و ما هم در این راستا و کمک به واحد صنعتی اصفهان کوتاهی نخواهیم کرد.

وی افزود: بايد به سمت حوزه فناوري و تولید محصولات حرکت کنیم و هم اکنون واحدهای جهاددانشگاهی که محصول تولید کرده اند، کمتر مشکل دارند و واحدهایی که محصول مشخص و روشنی ندارند، دچار مشکلات متعددی هستند.

در مورد واحد صنعتي اصفهان توقع وجود دارد كه به سمت محصولات بیشتر و دانش بنيان حركت كنند و باید از پراكنده ‏كاري پرهیز و تمركز روي توانمندي ها و عمق بخشی به فعالیت ها صورت پذیرد.

دکتر حاجیلری تصریح کرد: در دوره‏ ي جديد و مسئولیت مهندس تیموری ، نسبت به چهار سال قبل جهت‏ گيري‏ هاي خوب و كارهاي بيشتري انجام شده و اين بايد در قالب برنامه ‏ريزي دقيق صورت بپذيرد. برنامه‏ ي ششم خيلي خوب است و چنانچه نياز به اصلاحات و تغييرات هست انجام پذيرد.

ایشان تاکید کرد: واحدهايي كه مجموعه‏ اي همدل داشته اند، اختلافات داخلي كمتری هم داشته ‏اند و مجموعه پيشرفت خوبي داشته و بالعكس واحدهايي كه كارهاي خيلي خوبي داشته‏ اند ولی اختلافات داخلي باعث تضعيف و از بين رفتن دستاوردها شده است و در اين واحد با توجه به اخلاق و صبوری رئيس واحد و توجه ایشان به نيروها و همكاران و تجربه ايشان و مدیران مجموعه، زمينه‏ ي شكل‏ گيري يك واحد نمونه وجود دارد و اين صميمت داخلي بزرگترين سرمايه‏ ي واحد صنعتي اصفهان است و باید این صمیمیت ها را قدر دانست.

گفتنی است در این گردهمائی که با هدف آگاهی سایر حوزه ها از فعالیت ها و برنامه های معاونت پژوهشی واحد برگزار شد، مهندس ابوذر پور مدنی معاون پژوهشی واحد و مدیران گروه ها و مراکز تخصصی واحد به ارائه گزارش پروژهای انجام پذیرفته و در دست اجرا پرداختند.

بازدید دکتر حاجیلری از گروه های پژوهشی و مراکز تخصصی و گفتگو و تبادل نظر با مدیران و تجلیل از پژوهشگران برتر ، از برنامه های این گردهمائی بود.

مطالب بایگانی شده