اطلاعیه ها

مناسبت روز

  • مناسبت روز

چندرسانه ای

نوع رسانه
12
جزئیات
0 0
708 بازدید
نوع رسانه
11
جزئیات
0 0
740 بازدید
نوع رسانه
10
جزئیات
0 0
712 بازدید

تیزر رسمی معرفی لپ تاپ گیمینگ شائومی

جزئیات
توسط مدیر سایت 2 سال قبل
در فیلم ها
0 0
1,055 بازدید

ناصری1پروژه ی تصفيه‏ ي آب‏ هاي آلوده به نيترات و ايجاد فن‏آوري مناسب و كارآمد به منظور كاهش آلودگي نيترات آب‏ هاي آشاميدني در واحد صنعتی اصفهان در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، مدیر مرکز خدمات تخصصی شیمی و مهندسی شیمی واحد گفت: پروژه ی تصفيه‏ ي آب‏ هاي آلوده به نيترات و ايجاد فن‏آوري مناسب و كارآمد به منظور كاهش آلودگي نيترات آب‏ هاي آشاميدني، با رويكرد صنعتي كردن نمونه آزمايشگاهي، در این مرکز در حال اجراست.

مهندس نوید ناصری افزود: در جریان استفاده از سموم و كودهاي نيتراته و شيميايي در زمين‏ هاي كشاورزي، به مرور زمان اين خاك‏ هاي آلوده شسته شده و آب‏ هاي زيرزميني، به نيترات آلوده می شود. اين موضوع از لحاظ زيست‏ محيطي بسيار حائز اهميت بوده و اين نيترات بايد در آب شرب حد مجاز داشته باشد. اهميت موضوع بر اين است كه نيترات برای سلامتي كساني كه آب آلوده به نيترات را استفاده مي‏ كنند مضر است و به مرور زمان دچار يك سري اختلالات مي ‏شوند.

وی کاهش هزينه های ساخت دستگاه و بهره ‏برداري آسان را نسبت به سایر روش های تصفیه از مزایای این روش نسبت به روش‏ هاي موجود عنوان و خاطر نشان کرد: با توجه به انجام مطالعات اوليه و ساخت پايلوت و سيستم آزمايشگاهي، پروژه 50 درصد پيشرفت داشته و در مرحله‏ ي بعدي، انجام آزمايش، گرفتن نمونه و انجام آناليز روي آن نمونه‏ صورت می پذیرد.

ناصری تصریح کرد: در استان اصفهان با نظارتي كه شرکت آبفا در چاه‏ هاي تأمين آب شرب دارد، چنانچه آب چاهي به نيترات آلوده باشد به روش نانوفيلتراسيون آلودگي آب به نیترات را تا رسیدن به حد مجاز،كاهش مي‏ دهيم.

مطالب بایگانی شده