اطلاعیه ها

مناسبت روز

  • مناسبت روز

چندرسانه ای

نوع رسانه
12
جزئیات
0 0
708 بازدید
نوع رسانه
11
جزئیات
0 0
740 بازدید
نوع رسانه
10
جزئیات
0 0
712 بازدید

تیزر رسمی معرفی لپ تاپ گیمینگ شائومی

جزئیات
توسط مدیر سایت 2 سال قبل
در فیلم ها
0 0
1,054 بازدید

کتاب پلانکتون

توسط شعبه سازمان انتشارات واحد صنعتی اصفهان، کتاب «فرامینیفرهای پلانکتون (اهمیت آنها در بررسی‌های چینه‌شناسی)» تالیف دکتر مهین محمدی و دکتر مریم منانی وارد بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، در بخش هایی از این کتاب می خوانیم: فرامینیفرهای پلانکتون نقش حیاتی در اکوسیستم دریایی بازی می‌کنند. آنها در آبهای سطحی یا نزدیک سطح تمامی اقیانوس‌های جهان آزادانه شناور هستند و معمولاً در اعماق بیشتر تزئینات صدف بیشتر می‌شود. پس از مرگ فرامینیفرهای پلانکتون، صدف به کف اقیانوس سقوط می‌نماید و لجن‌های آهکی را تشکیل می‌دهد.

آنها از آغاز ژوراسیک، از اجداد فرامینیفرهای بنتیک تکامل یافته‌اند. آنها بسیار متنوع و سازگار هستند و برای پر کردن بسیاری از زیست‌بوم‌های آب‌های سطحی در اقیانوس‌ها تکامل یافته‌اند و برای بهره‌برداری از مناطق مختلف آب و هوایی و مواد مغذی سازگار شده‌اند.

درجه حرارت آب دریا، توزیع عرضی فرامینیفرهای پلانکتون و تأمین مواد مغذی پراکندگی عمودی آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. نرخ تکامل فرامینیفرهای پلانکتون، تنوع مورفولوژیکی و مدت زمان زیست کوتاه هر گونه، آنها را به یک ابزار زیست‌چینه‌نگاری و دیرینه‌بوم‌شناسی با ارزش بالا تبدیل نموده است. بنابراین آنها در اکتشاف مواد هیدروکربری و به همین سبب در اقتصاد جهانی مدرن حائز اهمیت می‌باشند.

گفتنی است؛ این کتاب در 272 صفحه و تیراژ 500 نسخه به بازار نشر عرضه شدهوعلاقمندان می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر و یا سفارش و تهیه کتاب با شماره 03133912594 فروشگاه کتاب جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان تماس حاصل نمایند.

مطالب بایگانی شده