اطلاعیه ها

مناسبت روز

  • مناسبت روز

چندرسانه ای

نوع رسانه
12
جزئیات
0 0
708 بازدید
نوع رسانه
11
جزئیات
0 0
740 بازدید
نوع رسانه
10
جزئیات
0 0
712 بازدید

تیزر رسمی معرفی لپ تاپ گیمینگ شائومی

جزئیات
توسط مدیر سایت 2 سال قبل
در فیلم ها
0 0
1,054 بازدید

مزاج1توسط گروه نیازسنجی و مطالعات معاونت فرهنگی واحد، کارگاه "نقش مزاج شناسی در مناسبات اجتماعی" 30 دی ماه در سالن جلسات جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، مهندس شهرکی از مدرسان "موسسه ی فرهنگی انشاء اصفهان" گفت: هر علمی دارای مقدماتی است و با توجه به این که امروزه بسیاری از شاخه های علمی تبدیل به دکان کاسبی شده باید ادعاهای ارائه شده توسط مدعیان هر رشته از لحاظ صحیح یا غلط بودن ادعا باید مورد بررسی قرار گیرد..

وی، آشنایی فرد مدعی با موضوع علم ، شناخت حالت ها و تغییرات قابل اتفاق در هر علم، شناسایی علت ایجاد تغییرات، شناسایی علائم تغییرات و شناخت فایده و کارکرد هر علم را به عنوان 5 قاعده ی عقلانی قابل بررسی برای ادعای مدعیان بر شمرد.

این مدرس مزاج شناسی، موضوع علم مزاج شناسی را شناخت ساختار کل خلقت دانست و افزود مزاج یعنی بررسی ترکیب ذرات بنیادی و مزاج شناسی در مورد شکل پذیری مواد و فاصله ی ذرات صحبت می کند.

شهرکی در ادامه ی کارگاه به مقایسه ی ادعاها در حوزه های طب سنتی، طب مکمل، طب اسلامی و طب مدرن (غربی) پرداخت و با اشاره به رابطه ی شکل پذیری با "تر" بودن و فاصله ی ذرات با "حرارت" افزود: روح انسان هم می تواند تر، خشک، سرد و گرم باشد. مثلا عصبانیت "گرم و خشک" است و آدم های خون سرد و با حوصله "تر و سرد" هستند.

ایشان با تاکید بر این که در انسان ها، ماده و معنا در هم تنیده است، تصریح کرد: ما با اعمال و رفتاری که انجام می دهیم، در حقیقت خودمان را می سازیم و مزاجمان را شکل می دهیم و دانستن نقش مزاج در مراودات اجتماعی بسیار مهم است. مثلا کسی که در رفتار "تر" است یعنی لطافت دارد نمی تواند با فردی که "تر" نیست و لطافت ندارد ازدواج کند زیرا این ازدواج ، ازدواج موفقی نیست و اگر هم اتفاق بیفتد زوجین نمی توانند با هم کنار بیایند و تعامل داشته باشند و باید با آموزش های پیش از ازدواج نسبت به تقویت موارد مورد تفاهم آموزش لازم را از طریق مشاوران دریافت کنند.

گفتنی است؛ در این کارگاه که جمعی از مدیران و کارشناسان واحد و کانون مشاوره خانواده دانشگاه صنعتی اصفهان حضور داشتند،خصوصیات مختلف مزاج ها و نقش آنها در مناسبات و تعاملات اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.

 

مطالب بایگانی شده