اطلاعیه ها

مناسبت روز

  • مناسبت روز

چندرسانه ای

نوع رسانه
12
جزئیات
0 0
708 بازدید
نوع رسانه
11
جزئیات
0 0
740 بازدید
نوع رسانه
10
جزئیات
0 0
712 بازدید

تیزر رسمی معرفی لپ تاپ گیمینگ شائومی

جزئیات
توسط مدیر سایت 2 سال قبل
در فیلم ها
0 0
1,054 بازدید

برنامه ریزی فرهنگیتوسط گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی واحد، به منظور افزایش مهارت و توانمندی جهادگران معاونت فرهنگی واحد، کارگاه آموزشی اصول و برنامه ریزی فرهنگی، 6 بهمن ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، مدیر گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی واحد گفت: ابتدا با انجام چندکار عملی به صورت تیمی به تبیین اهمیت برنامه ریزی در زندگی انسان پرداخت.

غلامرضا قجاوند با ذکر چند روایت از پیامبر اکرم (ص) و ائمه(س)، ضرورت برنامه مند بودن و انجام برنامه ریزی به صورت صحیح را به حاضران متذکر و افزود: برنامه ریزی در همه ی کارها بسیار مهم و ضروری است و این موضوع در حوزه ی فرهنگ و فعالیت های فرهنگی اهمیت بیشتری دارد زیرا فرهنگ مقوله ای انتزاعی است و بدون برنامه ریزی هدفمند و دقیق نمی توان در آن موفق بود، همچنین معمولا بودجه، امکانات، نیروی انسانی در قسمت های فرهنگی محدودتر از سایر قسمت ها ست و باید با برنامه ریزی ظریف و دقیق، این محدودیت و کمبودها را جبران کرد.

وی از برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت و راهبری، هماهنگی، نظارت و کنترل به عنوان مهم ترین وظایف یک مدیر نام برد و افزود: مدیری که نتواند برنامه ریزی صحیح انجام دهد، مدیر موفقی نیست زیرا مقوله های دیگر مانند سازماندهی، هدایت، هماهنگی، کنترل و نظارت هم به نوعی تحت الشعاع برنامه ریزی هستند.

قجاوند افزود: مسائل فرهنگی در هم تنیده ، چندبعدی و چندوجهی، پایدار، برساختی و انتزاعی هستند و فردی که می خواهد برنامه ریزی برای حل یک مسئله فرهنگی انجام دهد باید بداند که مسائل فرهنگی یک شبه ایجاد نشده اند و بنابراین یک شبه هم از بین نخواهند رفت و بازده کار کیفی در حوزه ی فرهنگی معمولا زمانبر است و معمولاً با مسائل حوزه های دیگر مانند اقتصاد و سیاست در هم تنیده اند.

 

مطالب بایگانی شده