اطلاعیه ها

مناسبت روز

  • مناسبت روز

چندرسانه ای

نوع رسانه
12
جزئیات
0 0
708 بازدید
نوع رسانه
11
جزئیات
0 0
740 بازدید
نوع رسانه
10
جزئیات
0 0
712 بازدید

تیزر رسمی معرفی لپ تاپ گیمینگ شائومی

جزئیات
توسط مدیر سایت 2 سال قبل
در فیلم ها
0 0
1,055 بازدید

خانه مشروطه2تعدادی از همکاران واحد صنعتی اصفهان از خانه مشروطیت اصفهان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، 21 بهمن ماه، توسط روابط عمومی جهاددانشگاهی و بمناسبت چهلمین سال گرامی داشت پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، تعدادی از همکاران واحد، از مجموعه تاریخی خانه مشروطیت اصفهان بازدید کردند.

گفتنی است؛ خانه مشروطيت، منزل آيت‏ ا... حاج ‏آقا نورا... نجفي است كه در محله قصر منشي، خيابان نشاط كوچه مقصود بيك واقع شده است. اين مكان محل تجمع علما و آزادي‏خواهان اصفهان و بختياري عليه استعمار خارجي و استبداد قاجاريه و پهلوي بوده است.

اين محل تاريخي سند مبارزات و تفكرات آزادي‏ خواهانه اسلامي اصفهانيان در نيم قرن از سده گذشته بوده است. بازسازي و مرمت اين بنا در حقيقت سمبل زنده نگه داشتن تاريخ ارزش‏ها و فداكاري‏ ها و تفكرات مردمي است كه براي كرامت، استقلال، مكتب و آزادي خود از قيد سلطه بيگانگان و حاكمان مستبد تلاش نموده ‏اند.

اين انديشه‏ ها و مبارزات بخش عظيمي از تاريخ منطقه مركز و جنوب ايران را در برگرفته و قسمت اصيل و بي‏بديلي را نيز در تاريخ تحولات سياسي ايران شامل مي‏شود.

بيداري اسلامي حركت بزرگي است كه از دو قرن گذشته در جهان اسلام شروع شده و با انقلاب سلامي در مسير تكامل و باروري هر چه بيشتر قرار گرفته است.

اين خانه براي مطالعه، تحقيق و بحث‏ هاي فكري و نظري پيرامون اين مهم تأسيس شده و يادآور نقش اصفهان در حركت تاريخي بيداري اسلامي مي‏باشد.

اين مجموعه بزرگ تاريخي، تمدني شامل دو بخش خانه ‏ي مشروطيت اصفهان و انديشكده‏ ي هويت‏ شناسي و تمدين نوين اسلامي می باشد.

 

مطالب بایگانی شده